Z życia szkoły

Z brązowym medalem i dumą w sercu...
14.10.2022
Z brązowym medalem i dumą w sercu... ...tak wróciła nasza drużyna piłkarska z mistrzostw szkół polskich, które odbyły się 12.10.2022 w Czeskim Cieszynie. Brązowy medal i puchar za 3. miejsce (po porażce w półfinale z Czeskim Cieszynem w rzutach karnych i zwycięstwie z Karwiną w meczu o 3. miejsce) to oczywiście wielki powód do radości. Jednakże dumą wypełnia nasze serca nagroda ufundowana przez Konsulat Generalny RP w Ostrawie w postaci pięknego pucharu za fairplay postawę. Brawo, chłopaki!!!
img-aktualita-82
Święto Pieczonego Ziemniaka w Świetlicy Szkolnej
07.10.2022
Dnia 6.10.2022 dzieci spędziły popołudnie w świetlicy na pieczeniu jabłek i ziemniaków. Ognisko we własnym zakresie przygotowały wychowawczynie: S. Krężelok, I. Špalek, N. Lýsek i B. Kalina. Uczniowie zajadali się pieczonymi jabłkami i ziemniakami. Sprawiło im to wielką frajdę. Rekordzista zjadł aż 5 ziemniaków. Wybrani mali strażacy dopilnowali wygaszenia ogniska.
img-aktualita-80
Sypnęło medalami! Nasi biegacze wypadli rewelacyjnie!
07.10.2022
Świetnie poszło naszym uczniom drugiego stopnia w Biegu na Przełaj.
img-aktualita-81
Krysia... skromna, cicha, srebrna...
05.10.2022

Mamy w szkole sporo talentów sportowych. Wystarczy przejrzeć wyniki niedawnych zawodów atletycznych. Jednak wyjątkowo zabłysła niedawno uczennica klasy 9. Krysia Luksza. Członkini klubu pięcioboju nowoczesnego SC Bystrzyca, podopieczna trenera Ivo Konvički, zajęła w sobotę 1 października 2022 wspaniałe 2. miejsce w mistrzostwach RC w pięcioboju nowoczesnym kategorii U15 (poniżej lat 15). W tej kategorii zawodnicy startują w trzech dyscyplinach: strzelaniu, pływaniu i biegu. Lepsza od Krysi w tych zawodach okazała tylko jej koleżanka klubowa Wiktoria Utíkal (uczennica czeskocieszyńskiej podstawówki).

Skromna, pracowita, utalentowana...

Brawo, Krysiu!!!

img-aktualita-79
BIEGACZE ZDOBYWALI MEDALE
03.10.2022
W środę 21 września odbyła się 45. edycja Beskidzkiego Azymutu Dzieci i Młodzieży. Ekipa biegaczy naszej szkoły wywalczyła rewelacyjne 2. miejsce. Najlepiej udało się Dorianowi Zawadzkiemu i Tomkowi Mokroszowi (1. miejsce). Filip Matwikow uzyskał 2. miejsce. Ewa Hliśnikowska dobiegła na 4. miejscu, Tereza Pavladyová (5. miejsce), Aneta Kaletová (6. miejsce). Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
img-aktualita-78
Dziewiątacy odpalili kolejną petardę!!!
29.09.2022
Wojewódzka runda 4boju lekkoatletycznego była pod znakiem deszczu i wspaniałej postawy naszych chłopców. Po niesamowitej walce zajęli oni 2. miejsce ustępując tylko szkole atletycznej z Opawy. Indywidualnie zajął Jan Krupa 1. miejsce a Jakub Konderla 3. miejsce. Trzeba nieskromnie dodać, że chodzi o historyczne sukcesy sportowe naszej szkoły. Brawo, Panowie!
img-aktualita-77
Bomba atletyczna...
26.09.2022
Drużyna lekkoatletyczna chłopców klas 8-9 w składzie: Jan Krupa, Jakub Konderla, Tomasz Konderla, Noe Mazur i Jakub Kapustka zajęła 1. miejsce w powiatowym finale 4boju lekkoatletycznego. Zapewnili sobie tym samym awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27.9.2022 w Opawie. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki. Warto i trzeba jeszcze dodać, że piękne 5. miejsce w zawodach zajęła drużyna młodszych chłopców (Jakub Szlaur, Mateusz Mokrosz, Sebastian Tacina, Michał Bruk, Michał Szymeczek). Dziękujemy panu nauczycielowi Romanowi Gryczowi za przygotowanie uczniów do czwórboju lekkoatletycznego oraz świetne prowadzenie trenerskie w dniu zawodów.