Z życia szkoły

XXXVIII edycja Igrzysk Lekkoatletycznych Uczniów Polskich Szkół Podstawowych przyniosła 2. miejsce w punktacji szkół pełnych.
23.06.2022

XXXVIII edycja Igrzysk Lekkoatletycznych Uczniów Polskich Szkół Podstawowych przyniosła 2. miejsce w punktacji szkół pełnych. Padły rekordy osobiste i nawet rekord szkoły z 1987 roku w biegu na 1000m. Zawodnicy startowali w sprintach, biegach długich, skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie piłką, pchnięciu kulą i sztafecie. Uczniowie wywalczyli aż 14 medali. Oprócz tego chłopcy uzyskali złoto w sztafecie 4 x 200m w składzie Adam Olszar, Michał Szymeczek, Mateusz Mokrosz i Jan Krupa. Sztafeta nie wliczała się do punktacji szkół.

1. miejsca należały do Natalii Roik (rzut piłeczką), Tymka Bocka (skok w dal), Ivony Waszut (pchnięcie kulą), Jana Krupy (60m i 1000m) i Jakuba Konderli (skok wzwyż).

2. miejsca wywalczyli Adam Olszar (300m), Gita Ostruszka (50m) i Krystyna Luksza (800m).

3. miejsca zdobyli Gita Ostruszka (300m), Nora Mei Barbier (rzut piłeczką), Natalia Roik (500m), Mateusz Mokrosz (600m) i Tomek Konderla (skok wzwyż).

Tuż pod podium na 4. miejscu znaleźli się Tomek Luksza (50m), Michał Szymeczek (300m), Natalia Kubaczka (pchnięcie kulą) i Sebastian Roik (pchnięcie kulą).

5. miejsce uzyskali Adam Olszar (skok w dal), Adam Troszok (rzut piłeczką), Alexandr Svoboda (rzut piłeczką), Jakub Szlaur (600m) i Krystyna Luksza (skok wzwyż).

6. miejsce zajęli Laura Tacina (50m), Tomek Orzycki (50m), Jakub Szlaur (skok w dal), Mateusz Staviany (rzut piłeczką) i Anna Böhm (800m). Punkty wywalczyli także Anna Maria Rejdych (300m), Daniela Dębiec (skok w dal, rzut piłeczką), Natalia Kubaczka (skok wzwyż), Rudolf Kraus (60m), Laura Prószkowska (skok w dal) i Joel Zalisz (skok w dal).

Wielkie brawa zawodnikom!!! Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za serce do sportu i zaangażowanie w treningi i zawody. Miło jest widzieć, jak z dnia na dzień stajecie się coraz lepsi! To, co robicie, ma ogromny sens, przynosi efekty już teraz i będzie procentowało w przyszłości.

Nauczycielom WF, a zwłaszcza pani Renacie Ficek, dziękujemy za inspirujące treningi oraz wzorowe przygotowywanie naszych zawodników do ILA 2022.