Napisali o nas w Hutniku Trzynieckim
Primátorka Věra Palkovská se loučila s ředitelkou školy Annou Ježovou. Foto: mr

Děti, učitelé i hosté dorazili v pondělí v osm ráno do tělocvičny. Nejstarší žáci si tam připravili kulturní program, prvňáčci se dočkali slavnostního přivítání a ředitelka se naopak se všemi loučila. Mezi hosty nechyběla mimo jiné primátorka Třince Věra Palkovská, polská konzulka Izabella Wołłejko-Chwastowicz nebo náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Žáci školy si posedali na připravené lavičky. Na mnohých bylo znát, že mají radost ze setkání s ostatními spolužáky, jiní zase nesli začátek školního roku trochu nelibě. „Já jsem se do školy vůbec netěšila. Prázdniny by mohly být delší,“ posteskla si jedna školačka. Její spolužačky však tvrdily, že se do školy přece jen těšily.

Ředitelka Anna Ježová všechny přivítala. „Z prázdnin jste se vrátili opálení a s úsměvem. Věřím, že i s chutí a odhodláním učit se novým věcem,“ obrátila se na žáky s tím, že si moc přeje, aby se pro ně stala škola druhým domovem. „Není to jen místo pro práci a učení, ale zažijete v ní i spoustu zábavy či sportovních aktivit. Získáte zde i nové kamarády,“ podotkla ředitelka.

Primátorka popřála školákům, ať se jim v novém roce daří a jsou ve škole spokojení. „Je mi velice líto, že paní ředitelka odchází. Je nejen vynikající manažer a pedagog, ale hlavně skvělý člověk, kterého si nesmírně vážím,“ netajila dojetí primátorka.

Připomenula, že odcházející ředitelka se zasadila nejen o rozvoj školy, ale i vztahů mezi Čechy a Poláky žijícími v Třinci. „Když před deseti lety vyhrála konkurz na ředitele školy, paní psycholožka tehdy pronesla, že se paní Ježová narodila do své funkce. Nyní mohu prohlásit, že to byla velká pravda. Bude nám zde všem moc scházet,“ dodala Věra Palkovská.

Autor: mr
Źródło: https://ehutnik.cz/zpravy/reditelka-vitala-prvnacky-naposledy